Jdi na obsah Jdi na menu

Diskuze

 

Diskuze otevřena !                               

Pochvaly vítány....

Připomínky akceptovány ...       

Kritika se zamítá  ...                              

 

 NAŠE MOTO

NECHCEME BÝT NEJLACINĚJŠÍ - CHCEME BÝT NEJKVALITNĚJŠÍ

pro-web.jpg

miklogo.jpg

fox-logo.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Místní vztek

(Oťas, 7. 11. 2014 22:00)

Ahoj Máro, promiň, ale to nebyl dotaz. On prachsprostě Vatisovi vrazil kudlu do zad a pošpinil tak Catanu Rules. A to mu asi neodpustíme.

Re: Re: Re: Místní vztek

(Brbule, 8. 11. 2014 12:55)

Otíku, a co když je to naopak ? Co když jste vrazili kudlu do zad vy Pepovi tím, že jste mu nedali cenu za první místo ? A pak ještě druhou, aby to nebylo málo, tím, co zde bylo řečeno ? Vím, že je těžké uznat chybu, chce to hodně potlačit emoce ublíženého já a ne každý to umí. A co si budeme povídat, tu chybu jste udělali hlavně tím, že jste stáhli cenu ze závodu, pro který byla určena. Neznám žádné sportovní klání, kde by svou ztrátu pořadatel kompenzoval stažením cen zúčastněným závodníkům, kterých byste si naopak jako pořadatelé měli vážit. Je mi z toho tady trochu smutno. Možná trochu víc. To, jací jsme my, se odráží v tom, jaká je společnost. Připomíná mi to tady politiku, která je přesně v tom stavu, v jakém je tato diskuze. Vím, že s každým dalším článkem proti vám, se vám bude chyba uznávat hůř. Ale kdo ví, třeba nakonec překonáte sami sebe a budete se opět moci scházet u vody jako dřív, jako přátelé.

Re: Re: Re: Re: Místní vztek

(Jeseter, 8. 11. 2014 18:25)

Věřím, že pořadatel cenu stáhnul v dobrém úmyslu, tak jak píše, do dalšího závodu.
Můj názor, fatální organizační chyba a jako přihlášený závodník bych na to nikdy nepřistoupil. Ceny pro stanovený závod, patří závodníkům v daném závodě. A na pořadateli je, aby mu na příští závod dorazilo více závodníků.
Na druhou stranu remcat po závodech, také není gůt, ale postavit se přesile není jednoduché a málo kdo má na to koule.
Pepovo vyjádření zde je naprosto v pořádku a od toho diskuze je. Stačilo slušně pořadatelem odpovědět, protože i nás co jsem tam nebyli, tak celá věc o závodě zajímá. Už jen pro to, zda se příště přihlásit, či ne .....
Faktem je, že tam kde pořadatel nakládá s cenami podle počtu přítomných závodníků, vyvolává jistou dávku nejistoty a nedůvěru v samotný závod. Což asi pořadatele nenapadlo, při kroku který udělal.
Závodník si vybere z několika závodů, připravuje se, vyhradí si čas a pak je pouze nemile překvapen. Tento krok jednoznačně degraduje samotný závod a akci pořadatelem pořádanou.
Chybovat je lidské a není důvod zatracovat se navzájem, ale z chyb a to nejen vlastních by jsme se měli ponaučit. Věřím, že pořadatel vezme celou věc za správný konec a s vítězem Pepou vše urovná a že na dalších závodech se sejdeme v co největším počtu s přátelskou náladou. A jestli mě paměť neklame, tak bych si rád zachytal proti Pepovi, který je již po druhé vítězem těchto závodů.
A to že lidé za zády remcají ..... ??? To mě by z toho musel bouchnout c...t vy drbny jedny pavlačový :-D :-D :-D
V Pepovo případě to byla pouze ne úplně lichotivá odezva na nepodařený krok organizátora a mohla přijít od kohokoliv koho by se to přímo ze závodníků týkalo.
Blíží se konec roku, tak na sebe buďme hodní, nebo si pro nás přijde čert :-D
PS: Věřím, že organizátor udělal vše v dobré víře. Kdo nic nedělá, nic nezkazí ;-)

Re: Re: Re: Re: Re: Místní vztek

(Dan, 10. 11. 2014 11:55)

Ahoj,
vím, že sem moc nepíšu, ale už musím.....
Ještě než se začaly závody, myslím tím přípravu a tak, Lubošovi se přihlásilo sotva pár lidí. Chtěl se na to vykašlat, ale byl přemluven, ať to nedělá. V té době sem i Luboš napsal, že se závody eventuálně pozmění a budou probíhat takřka v "přátelském duchu".
Když došlo na závody, sešlo se nás "závodníků" cca 9. POZOR! Před zahájením závodu se Luboš všech zeptal, jestli někomu vadí, kdyby se pozměnily ceny vzhledem k počtu závodníků. Nikdo, podotýkám nikdo, se neozval, každý řekl, že je to rozumné a že to chápe.
Jestli s tím měl někdo (Josef Jelínek) problém, měl to říct na začátku a Luboš (Catana Rules) by nemohl říct ani popel a prut by byl součástí 1. ceny.
Upřímně Pepo, vůbec se mi nelíbí co jsi udělal, nečekal jsem to. Jak jsem řekl, měl jsi to říct hned před začátkem závodu.
Luboši, tobě děkuju, že jsi závod nezrušil a těším se, až se sejdeme na dalších závodech. Věřím, že to není jednoduché dělat něco pro lidi s dobrým úmyslem, financuješ to z části ze svého a pak dostat takovou "kudlu do zad". Vždyť víš, vždy se najde někdo, komu se nezavděčíš a kdo na tebe bude kydat špínu. A většinou to je někdo, od koho to nečekáš.

Petrův zdar

Ebro ŘÍJEN 2014

(Jeseter , 1. 11. 2014 11:29)

Ahoj kamarádi, rybáři, právě jsem se vrátil z hraduuuu ... :-D jasně že ne z hradu, co bych tam dělal, hradil, vládnul .... :-D ???
Ne, ne, z další povedené výpravy ala Rio di Ebro.
Už mi po vás začínalo být smutno.
Jdu zpracovat pár nej fotek a poté se i více rozepíši.
Petrův zdar, Jeseter

Re: Ebro ŘÍJEN 2014

(Strejdoš Ivoš, 1. 11. 2014 15:50)

Zdravím Tě Ríšo a vítám opět doma, Ty úlovky jsou fantastický, velká gratulace !!! Už se těším až nám v hospůdce povyprávíš. Až se zabydlíš a dostaneš do pracovního tempa mohl by jsi to svolat, co říkáš?

Re: Re: Ebro ŘÍJEN 2014

(Jeseter, 2. 11. 2014 8:23)

Ahoj Ivoši,
fotky ještě přidám a přidám popisky. Listopad je tady a tak uz je čas i na čtvrteční hospůdku, vždy v první čtvrtek v měsíci.
Pouze se asi přesuneme do Karlových Varů, ale to ještě tady upřesnim.

Re: Re: Re: Ebro ŘÍJEN 2014

(Jeseter, 2. 11. 2014 22:07)

Spočteno a podtrženo,
podzimní výprava začala tak, že jsme málem nevyjeli, ale nevzdali jsem to a nakonec místo v 10h jsme vyjeli až 15h. Cesta utíkala v pohodě a se čtyř hodinovým spánkem jsme dorazili na místo ve 12 hodin. Po dobu našeho pobytu, nám až na jeden půl den svítilo sluníčko s teplotami kolem 30°C, takže koupačky s ryba byly super zážitek.
Ryby kousaly a tak se nám s Pepou alias Kremrolí, podařilo zdolat několik krásných ryb.
Začnu Kremrolí
Celkem: Kaprů 13ks/163,49kg/1174cm průměrná váha 12,57kg
Nej Kapři 104cm/19.4kg
97cm/17,0kg
104cm/15,9kg
Celkem Sumců 4ks; 220cm; 190cm; 162cm; 115cm
Na úplně první Pepovo rybářskou výpravu, kde se prvních třicet minut učil nahazovat a druhou půl hoďku vázat návazce, celkem grandiózní výkon ;-)

Také jsem nezahálel a po pravdě jsem poprvé nachytal více jak ten koho jsem kdy vzal s sebou k vodě .... :-D

Celkem Kaprů 29ks/370,6kg/2600cm průměrná váha 12,77kg
Nej Kapři 102cm/17,3kg
98cm/16,8kg
98cm/16,4kg
Celkem Sumců 4ks 230cm; 227cm; 220cm; 125cm
Tím jsem si posunul laťku u Sumců a už teď se těším na další cestu na Ebro ;-)

Re: Re: Re: Re: Ebro ŘÍJEN 2014

(bagr, 3. 11. 2014 0:51)

Velká gratulace.

Re: Re: Re: Re: Re: Ebro ŘÍJEN 2014

(Martin, 3. 11. 2014 13:36)

Také srdečně gratuluji k úlovkům, nesčetněkrát jsem si na vás vzpomněl... :)

Re: Re: Re: Re: Ebro ŘÍJEN 2014

(m.mráz, 3. 11. 2014 18:34)

Pěkně,tak to je hodně dobrá práce!!

Re: Re: Re: Re: Re: Ebro ŘÍJEN 2014

(Oťas, 3. 11. 2014 19:30)

Krásná práce, moc pěkný ryby...:-))))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ebro ŘÍJEN 2014

(Jeseter, 3. 11. 2014 19:49)

;-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ebro ŘÍJEN 2014

(Pepa, 5. 11. 2014 15:26)

Děkuji za doporučení celé výbavy, na lehátu ve spacáku se mi spalo líp jak doma. V rybářském náčiní se moc nevyznám, ale zdolané ryby na pruty SPORTEX FBC 366/2,75lb vypovídaji o kvalitě a funkčnosti. Nejvíce mi je provětral sumec 220cm. Při asistenci Richarda, kdy jsem se bál co si k proutku můžu dovolit, ještě teď slyším Ríšu, opři se do toho, on si stejně vezme sám a že si bral, jsem fousáče ke břehu dostal po 40 minutách krásného souboje. Kapři se také nestyděli. A to mi jště Richard ukáza na fotografiich jak pruty vypadají při náhozu se 120g olovem.
To celé ve spolupráci s navijáky SHIMANO.
Nejvíc mě dorazil pohled na sumcový prut SPORTEX pří razantním záběru od sumce. Nikdy bych nevěřil co se s těmi pruty děje a jak fungují.
Ještě jednou Ríšo díky za funkční zboží a parádní zážitky od vody, už teď se těším na další výpravu.
Teď už rybář Pepa.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ebro ŘÍJEN 2014

(Jeseter, 6. 11. 2014 18:56)

;-)

Jeden názor z mnoha...

(Brbule, 6. 11. 2014 13:06)

Váhala jsem váhala, nechtělo se mi vstoupit do těchto sraček, říkala jsem si, že mi to nestojí za to :-) trochu parodie ....
Ale cítím něco jako, že bych se měla zastat kluka, co chodí k nám na krám, vždy se všeho a rád účastní, nikdy se s nikým nedohaduje, neřeší a i když pro někoho může vypadat jako tichý podivín, je to slušný kluk.
Nejsem rybářka, závodů se nezúčastňuji, když, tak pouze jako návštěva a donáška toho, co chybí, či něčeho pečeného, takže si řeknete, proč se k tomu vůbec vyjadřuji.
Role zástupce Richarda na krámu mi však velí přispět s názorem do fóra a nedělat, že se nic neděje.
Diskuze je od slova diskutovat a jelikož jste chlapi, je více než na snadě, že se objeví i slova peprnější a nikdo to většinou až zas tak neřeší.
V tomto případě, však jsou až moc ostrá a myslím, že zbytečná.
Pokud opravdu hlavní cena byla stažena až v průběhu závodů, je nasnadě, že by mělo být nahlas řečeno proč a nemusí se kolem toho křičet ani hudrat.
Vata měl k tomu svůj důvod, který mohl v klidu přednést a kdo by chtěl, pochopil by, kdo ne, tak se s tím nic nenadělá.
Možná sis Luboši Pepovo dotaz vzal moc osobně, když to tady čtu, neznělo to jako výčitka, pouze zazněl dotaz a na dotaz měla přijít odpověď.
Berete si to moc osobně a zbytečně.
Myslím, že je lepší se zeptat a dostat odpověď, než za zády dělat drby a řešit proč a co. K tomu si každý dodá své a za chvíli by se to stejně dostalo na přestřel a pak by to bylo to o horší.
Pepík mi psal hned po závodech, že obhájil a byl spokojený se závody a velice je chválil. To, že nedostal cenu, pro kterou si v uvozovkách šel, tak jako všichni závodníci, vůbec neřešil a kdybych se to nedozvěděla ze stránek, vůbec bych to nevěděla.
Takže to opravdu celé vnímám tak, že mu to pouze leželo v hlavě a zřejmě přeslechl zmiňovaný fakt, že se cena přesouvá na jiný závod a prostě se zeptal.
Sami víte od sebe, kolik z vás řeší věci hned na rovinu na místě a kolik z vás si pak naopak doma říká, že se měl zachovat tak, či onak.
Ruku na srdce, jeden z mála, kdo se umí ozvat hned je Richard a ten tam bohužel nebyl.
Takže nechte emoce odeznít, věřím, že jste Pepu pouze špatně pochopili, nepsal ten dotaz proti Vatovi ani teamu Catana, ale psal ho sám za sebe, jako někdo, kdo je zklamaný, že nedostal to, pro co si přišel.
Myslím, že Pepa ani nikdo z vás nechodí na závody pouze kvůli cenám, ale proto, abyste se viděli, popili a užili hezký čas u vody. Ale co si budeme nalhávat. každý z vás chce v hloubi duše vyhrát a každý z vás se těší na ceny, které s každým závodem souvisí. A každý z vás by byl zklamaný, kdyby vyhrál a nedostal to, co měl. Jde jen o to, kolik z vás je ochotno to nahlas přiznat.
Richard psal u svého příspěvku, že doufá, že se na něj nesesypete.
Já se ničeho takového nebojím. Vy víte, jaká jsem a já vím, jací jste vy.
Jediné, co je podstatné je, abychom se k sobě uměli chovat slušně i přesto, že spolu nemusíme souhlasit.
Hezký den


Trumen show

(vata, 6. 11. 2014 5:16)

Váhal jsem váhal, nechtělo se mi vstoupit do těchto sraček, říkal jsem si, že mi to nestojí za to. Ale cítím něco jako, že bych měl očistit nejen svou osobu, ale i Catana Rules od hoven, které tu na mne někdo nakydal.
Posral jsi to Pepo Jelínku, posral. Neberu ti právo na názor, v dalších řádcích přiznám pochybení, kterého jsem se dopustil, ale to nemění nic na věci, že jsi to totálně posral a za poslední dobu jsi jedna z největších sraček, které jsem kdy potkal.
A ty milý Rudo - ty jdi také do pr..
A ted ta fakta, jak by řekl pan Jelínek.
Začnu hned sponzoringem:
RISA HOLUSKA- Ríšo, mohu tě uklidnit, že tvé ceny tj těsta a sáčky s krmením v hodnotě cca 600-700 Kč byly všechny předány vítězům.
LUBOS HUBAL - Luboši, ty debile, až budeš zase něco dotovat ze svého, tak si vzpomeň na Jelínka a ono tě to přejde, jseš tam asi za litr v minusu
350 kc - darek pro Evicku za rybnik - bude opředán po mém návratu z moravy
300 - naklady pro otase za polevku a ochotu
200 - krabice od dynamitu také někdo musel nakoupit, ty staly 2000, na startovným se vybralo 1800 (je pravda, že mi dal ríša dárek za tento nákup - popky od Mika, ty jsem si nechal, ale místo nich jsem přinesl peletky dynamite baits a krmítkovku)
PAVEL ESNER ELEKTROMONT - 3000,- tyto peníze byly použity na prut s navijákem 3400,- - kdo to asi doplatil, že - Luboš Hubal. Panu Ešnerovi, jsem ukázal příspěvek Jelínka, aby věděl, na koho přispívá. Chtělo se mu zvracet, stejně jako mně.
Propozice, změny termínů, ceny
K 23.9.2014 byli přihlášení 2 lidi - mohl jsem to celé zrušit a nikdo nemohl říct ani popel. Jsem přesvědčen, že by se to nezměnilo ani v půli října, lidi jsou prostě tací jací jsou - o tom by mohl Ríša vyprávět své. Před změnou termínu jsem poslal kolem 50ti sms, vrátily se mi 4sms. Ano Nikolo, i tvému "partakovi" jsem zmenu oznamoval a zvazoval, zda-li si zmenu terminu mohu dovolit - nevyjádřil se. Změnu bych si nedovolil, kdyby bylo přihlášeno dost lidí a ne pohopouhé 2. A i tak jsem hodně váhal. Akorát Ríša Holuška mi volal. Zde je jedno z pochybení, které přiznávám.
Ceny - před závodama jsem zde na diskusi umístil, že závody se budou konat pouze při minimálním počtu a to 11. Zde přiznávám své obrovské pochybení, kdy jsem měl doplnit, že pořadatel si vyhrazuje právo naložit s cenama dle uvážení. Neměl jsem tušení, že jsou okolo mně takový hovna, žil jsem v iluzi, že to dělám pro kamarády a už i samotný název SHOW tomu napovídá. Neměl jsem potuchy, že se tu honí někdo za první cenou.
Na závody se sešlo 9 závodníků - kvota nenaplněna - ano - asi jsem měl před zahájením všechny informovat, že ceny jsou z těch a těch důvodů stanoveny tak a tak. Na diskusi je příspěvek, že se vymyslí něco komorního, že se to bude ladit operativně atd...což se stalo, akorát to nebylo přesně stanoveno - obrovská chyba pořadatele.

Trumen show pokračování

(vata, 6. 11. 2014 5:17)

Kam se poděl prut s navijákem? - V té době jsi už byl Jelínku asi pod vlivem nenažranosti nebo buh ví čím, ale oznámil jsem Vám, že prut s navijákem postupuje do dalších závodů, kdy se naplní kvóta účastníků. Takže je uložen u mne doma, ale musím jej někam uschovat, abych na něj neviděl, při pohledu na něj se mi chce pokaždé z tebe zvracet a odvrací mne od myšlenky dělat v budoucnu ještě nějaké závody a hledat sponzory.
Další věc byla ta, kdy jsem Vás ne žádal, ale cituji "Všechny bych Vás chtěl poprosit o pochopení, že hlavní cena nemůže být z důvodů, které Vám jsou zcela jasné vydána, děkuji moc". To jsi také asi přeslechl a nebo tě to vůbec nezajímalo - zde ale musím přiznat to, že z tvého pohledu ti rozumím -pokud se na to díváš tak, že tě vůbec nezajímá, kolik lidí přišlo, ať si to pořadatel zařídí, jak chce, ale já tu první cenu chci, propozice byly dány jasně, tak ano, máš pravdu, na to nemohu nic říci. Zde se vracím k iluzi, ve které jsem byl, že závody dělám pro kamarády, kolegy z Fish týmu - Kdybych měl dělat závody, kde na propozicích musím psát jako nějaký právník, že si vyhrazuji ta a ta práva, tak bych žádné závody nědělal.
A tím končím tuto diskusi, už se k tomu nebudu vyjadřovat.
Poděkování - Otisovi a Ivošovi za podporu. A také Vládíkovi Bagrisovi, který mne podpořil již před závodama, kde jsem s ním problematiku probíral. Díky Vláďo.
Poděkování Ríšovi Holuškovi za sponzoring, Evičce a Jardovi za rybník, panu Ešnerovi. A dalším, na které jsem zapomněl.
Jo a poděkování patří i Jelínkovi z alekci, kterou mi uštědřil - člověk se pořád učí.

Re: Trumen show

(Strejdoš Ivoš, 6. 11. 2014 8:43)

Ahoj Luboši, vidím, že z příspěvků těch ubožáků ani dospat nemůžeš. Podrobné vyúčtování té akce, které jsi sem pověsil, ani nebylo nutné. Nejen já, ale všichni co mají v hlavě mozek vědí, že taková akce stojí nejen kačky, ale především čas a úsilí pro to, aby se pár kamarádů pobavilo. No a pro sráče typu Jelínka, či Rudy to je zbytečné. Obávám se, že je zajímá jen a pouze vlastní prospěch. Luboši nenech se otrávit a už plánuj další akci. Mám pro Tebe takový malý návrh, mohu-li. Udělej to tak nějak po vojensku. Jistě si mnozí z nás pamatují vojenské odměny. 1. cena- Pochvala před rozvinutou bojovou zástavou
2. cena- Pochvala před nastoupenou jednotkou
3. cena- Pochvala před nastartovanou vétřieskou
A hned máš vyřešené i sponzory. Ríša jistě rád zapůjčí zástavu Jeseter týmu, jednotka se sejde a protože vétřiesku budeš špatně shánět nabízím alternativu: Nastartované Volvo by mělo stačit a máš dalšího sponzora. :-)) Jen to proboha nezapomeň dát do propozic, aby se někdo necítil podveden. No a prudiči typu Pepy a jemu podobných se budou střílet za vlastizradu. No a pokud se na tu akci někdo přihlásí, tak si buď jistej, že to bude kamarád. No to bylo pár plků pro odlehčení ale závěrem bych Ti Luboši Vatanene rád ještě jednou poděkoval za tu snahu nás pobavit.

Re: Re: Trumen show

(Jeseter, 6. 11. 2014 11:53)

Vauuuuu, tady to jede ........ :-D
Trochu se v té smršti strácím, ale jestli jsem to správně pochopil, tak hlavní cenu organizátor pro vítěze stáhnul až při samotném vyhlášení vítěze?
Jestli se pletu, tak se omlouvám. Ale pokud závodník zaplatí startovné s tím že bojuje o uvedené ceny, tak se nedivím Pepovo dojmu, jakožto vítěze. Ruku na srdce, asi bys to tak cítil i ty Luboši a každý z nás.
Z komentáře Luboše je vidět, že své pochybení uznává.
Celé to degraduje použitý slovník a osobní napadání, šlo si to vyjasnit bez urážek. Ale emoce umí s člověkem zapumpovat, sám to znám.
A když tak může veřejně mluvit i náš pan prezident, tak co klucí od vody ... :-D
Pravda je, že stahování cen po zaplacení startovného, proběhnutí závodů, by se opravdu nemělo.
Svůj názor píši jakožto řadový rybář a příležitostný účastník závodů.
PS: Snad se do mě nepustíte jako piraně .... :-D


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319

následující »